Wyjątkowy pokarm – sprawdź najnowsze pomysły!

Wyjątkowy pokarm – sprawdź najnowsze pomysły!

Jeszcze kiedyś traktowało się jedzenie jako konieczność do tego, aby brzuch nie był pusty. Dzisiaj jednak chcemy z niego tworzyć pewnego rodzaju święto. Oczywiście nie zawsze, ponieważ zdarza się najbardziej prozaiczny powód w postaci braku czasu. Nie da się jednak ukryć, że na naszych – i nie tylko – talerzach znajdziemy zdecydowanie więcej nowych, wyjątkowych smaków.

W trosce o swojego czworonoga

Jeszcze kiedyś mieliśmy do czynienia z właścicielami psów, na które całkowicie nie zwracało się uwagi. Wielokrotnie powtarzano, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Prawda jest jednak taka, że prawidłowym wychowaniem czworonoga do życia w mieście zaczęto interesować się na szerszą skalę stosunkowo niedawno. Trudno przecież wyobrazić sobie sytuację, w której nasi dziadkowie chodzą na specjalne zajęcia do trenerów oraz behawiorystów. To samo tyczy się jedzenia. Olej rybi dla psa dla niektórych może wydawać się fanaberią, jednak podawany w odpowiednich ilościach będzie z pewnością lepszym dodatkiem do codziennej diety niż kawałek mocno przyprawionego kotleta lub kiełbasy.

Źródło białka i substancji odżywczych

Bardzo często możemy mieć wrażenie, że eksperymenty żywieniowe zaszły nieco za daleko. Takie zdanie wiele osób ma o robakach, które coraz częściej pojawiają się jako dodatek do diety wielu osób. Nie da się ukryć, że jest to jednak przebadana klinicznie przekąska i nie musimy martwić się o jej skład, ponieważ są one niezwykle bogate w białko oraz inne składniki odżywcze. Świerszcze cieszą się stale rosnącą popularnością.

Tradycyjne dania

Nie można jednak nie zwrócić uwagi na fakt, że cały czas z dużym sentymentem wracamy do naszych ulubionych potraw z dzieciństwa. Wycieczki do rodzinnego domu zawsze są pewnego rodzaju wyjątkowym wydarzeniem. Nie chodzi tylko i wyłącznie o przekazanie wszystkich niezbędnych informacji oraz wrażeń z ostatnich dni lub tygodni najbliższym. W głębi duszy zawsze jest pewnego rodzaju oczekiwanie na to, co się wydarzy przy stole. Każdy z nas ma zupełnie inną potrawę, z którą kojarzy mu się dzieciństwo. Niektórzy stawiają bardzo mocno na babciny rosół – szczególnie cenny po mocno zakrapianej imprezie w sobotni lub niedzielny poranek – ale są oczywiście również fani tradycyjnych kotletów panierowanych bułką tartą lub placków ziemniaczanych.