Wakacje z czworonogiem – na co zwrócić uwagę?

Wakacje z czworonogiem – na co zwrócić uwagę?

Pierwsze miesiące wspólnego życia ze szczeniakiem nie należą do najprostszych. Bardzo często wychodzenie na krótkie spacery, aż czasami niezdrowa ciekawość świata małego pieska, nie ułatwia jego prawidłowego wychowania. Bez wątpienia świetnie by było, aby już po jakimś czasie można było wyjechać z naszym czworonogiem na zasłużony urlop poza miastem.

Ulubione smakołyki

Znajdziemy coraz więcej specjalnie dedykowanych takim podróżnikom miejsc na turystycznej mapie Polski. Udostępniają one naprawdę wiele informacji. Między innymi znajdziemy tam dokładne dane, na mocy których będziemy znali położenie posesji od innych działek, czy też stopień jej ogrodzenia. Niektórzy właściciele udostępniają karmę dla naszych szczeniaków. Prawda jest jednak taka, że powinniśmy wykorzystać akurat tę część ich gościnności w bardzo ekstremalnych sytuacjach. Nasz pies ma mniej lub bardziej sprecyzowaną dietę. Wiemy jednak, które produkty po prostu szkodzą mu i źle wpływają na jego układ pokarmowy. Olej rybi dla psa jest świetnym dodatkiem do codziennego odżywiania naszego czworonoga i warto pamiętać o tym, aby nawet na wakacjach go regularnie podawać.

Nowa przygoda

Pierwszy raz w lesie dla psa może być czymś zupełnie nowym. Oczywiście bardzo często wychodzimy również do pobliskiego parku, czy nawet pakujemy się w samochód, aby móc przejechać kilka kilometrów do lasku na obrzeżach miasta. Całkowite pustkowie jest jednak czymś kompletnie innym. Warto zwrócić uwagę nawet na najmniejsze owady. Pomijając złośliwe kleszcze, pamiętajmy o takich okazach jak świerszcze, czy pasikoniki. Bez wątpienia będą one czymś kompletnie nowym dla naszego czworonoga, który może nieco odlecieć z tego względu. Jak temu zaradzić? Przede wszystkim poprzez zakup długiej smyczy. Z jednej strony mamy go pod kontrolą, a on sam doskonale wie, że może bawić się i poznawać świat w określonym przez właściciela stopniu.

Bezpieczeństwo w aucie

Jeżeli chcemy podróżować w naszych czterech kółkach, musimy odpowiednio zabezpieczyć naszego czworonoga. Można to zrobić na kilka sposobów. W przypadku mniejszych ras, wystarczy zaledwie wykorzystanie specjalnej przepinki na pas bezpieczeństwa, dzięki czemu możemy go po prostu przypiąć. Czasami jednak to nie wystarczy, dlatego trzeba kupić transporter. Niektóre z nich bardzo dobrze nadają się także do samolotu.