Czym karmić psa, by na długo cieszył się dobrym zdrowiem?

Czym karmić psa, by na długo cieszył się dobrym zdrowiem?

Każda osoba, która decyduje się na adopcję psa, zobowiązuje się do troski o zdrowie swojego czworonoga. Dieta jest jednym z najważniejszych aspektów wpływających na jakość i długość życia zwierzęcia. Wybór właściwego jadłospisu dla psa może być nieco utrudniony ze względu na szeroki wybór dostępnych opcji. Czym możesz karmić psa, by był zdrowy i szczęśliwy?

Rybi olej dla psa

Olej rybi dla psa to bardzo popularny produkt wśród właścicieli czworonogów. Jego regularne podawanie może pozytywnie wpłynąć na zdrowie pupila. Olej rybny stanowi bogate źródło kwasów tłuszczowych omega-3, korzystnych dla zdrowia stawów, serca, skóry i sierści psa. Wystarczy systematycznie dodawać rybi olej do psiej karmy, aby wspomagać redukcję stanów zapalnych, poprawić kondycję skóry oraz wspierać układ odpornościowy zwierzęcia. Wybierając robi olej warto postawić na produkty przeznaczone dla zwierząt i dopasowane do ich potrzeb.

Nowość na rynku – karmy z owadów

Karmy z owadów, chociaż są stosunkową nowością na rynku psiego jedzenia, zdobywają coraz większą popularność wśród właścicieli czworonogów. Uznawane są za nowatorskie pożywienie, które ma bardzo długą listę zalet. Białko owadów takich jak świerszcze, bogate jest w różnego rodzaju składniki odżywcze. Warto wspomnieć, że produkcja karm tego typu wywiera mniejszy wpływ na środowisko niż produkcja tradycyjnych pokarmów mięsnych. Są one pokarmem bezpiecznym, antyalergicznym, a przy okazji – ekologicznym. Karmy z owadów mogą zostać wzbogacone także o inne cenne składniki, takie jak kwasy tłuszczowe omega-3 czy też błonnik. Uwaga – zanim zdecydujesz się na podanie swojemu zwierzęciu karmy z owadów, skonsultuj się ze specjalistą, który podpowie, czy taki sposób żywienia odpowiedni jest dla Twojego psa.

Podawaj suplementy, aby wspierać psie zdrowie

Suplementy mogą stanowić bardzo cenne wsparcie dla zdrowia czworonoga. Na rynku istnieje wiele różnego rodzaju produktów, zawierających niezbędne psu witaminy, minerały i składniki odżywcze. Przed wyborem suplementacji dla zwierzaka warto skonsultować się z weterynarzem, który doradzi, w jaki sposób ją prowadzić. Suplementy szczególnie przydatne mogą okazać się w przypadku starszych psów, które mogą bardziej potrzebować określonych składników odżywczych. Podsumowując – kluczowym elementem dbania o zdrowie czworonoga jest wybór odpowiedniej diety. Pamiętaj o tym, że jadłospis psa powinien być dopasowany do jego wieku, aktywności fizycznej, ewentualnych problemów zdrowotnych oraz indywidualnych potrzeb.