Co można kupić na targu rolniczym?

Co można kupić na targu rolniczym?

Lato to pora na długie, leniwe dni przy basenie, gotowanie i wyprawę na targi rolnicze. To najlepsze miejsce na najświeższe i najzdrowsze owoce i warzywa. Ale wiemy, że może to być trudne, zwłaszcza przy podejmowaniu decyzji, od czego zacząć. Zaopatrz się w ulubione produkty naszych targowisk — produkty, które naprawdę są najlepsze od lokalnych hodowców i ekspertów — i ciesz się bogatym w witaminy smakiem przez cały sezon.  O to powinieneś kupować na targowiskach

Miód i jaja

Targi rolnicze to nie tylko zaprawiane zboża, pasze i bydło. Jeśli nigdy nie miałeś świeżego miodu, natychmiast wsiadaj do samochodu i jedź na najbliższy targ. Świeży, lokalny miód jest zarówno zdrowy, jak i pyszny – a wielu pszczelarzy łączy teraz swój miód z dziesiątkami różnych smaków, dając Twoim kubkom smakowym pyszną ucztę. Tylko uwaga: koniecznie zapytaj sprzedawcę, skąd pochodzi miód. Większość będzie pochodzić od lokalnych pszczół, ale niektórzy próbują przemykać się z miodem kupionym w sklepie.

To kwestia dyskusyjna czy jajka z wolnego wybiegu smakują lepiej niż te kupione w sklepie, ale jedna rzecz okazała się prawdziwa: są zdrowsze. Jaja prosto z farmy zawierają mniej cholesterolu i tłuszczów nasyconych, ale więcej witamin A, E i D, a także kwasy tłuszczowe omega-3 i beta-karoten.

Wołowina i winogrona

Wołowina z krów pasących się na pastwiskach nie tylko lepiej smakuje, ale jest też niesamowita dla Twojego organizmu. Mięso z wolno żyjącego bydła i bawołów ma naturalnie niższą zawartość tłuszczu i kalorii niż zawarte w nim odpowiedniki. Bonus: Wykazano, że mięso karmione trawą ma wyższą zawartość kwasów tłuszczowych omega-3, co może pomóc zwiększyć moc mózgu i zapobiegać chorobom serca. Winogrona kupione w sklepie mogą być znacznie większe niż te, które można znaleźć na targowiskach, ale ich wielkość nie ma żadnego znaczenia, jeśli chodzi o smak. Mniejsze – i często rozsiane – winogrona pysznych odmian są mniejsze, ale zdecydowanie o wiele bardziej aromatyczne i pikantne w smaku. Ten bogaty smak sprawia, że ​​świetnie nadają się do konserwowania dżemów lub deserów. Dobrej jakości produkty kupisz też w internetowych targach rolniczych. Hodowlany sklep internetowy też zapewni Ci produkty najwyższej jakości!

Pomidory i marchew

Pomidory kupione w sklepie nie są nawet w tej samej lidze, co odmiany hodowane w gospodarstwach znalezione na targowiskach. Dojrzałe pomidorki winogronowe to smaczny letni przysmak, zarówno sam, jak i ze smacznym stekiem. Są bogate w witaminę C i likopen, dwa składniki odżywcze, których organizm potrzebuje do funkcjonowania. Poza tym będziesz potrzebować doskonałych pomidorów do tego świeżego, zdrowego gazpacho, o którym wiemy, że będziesz robić! Jakie kolory mają marchewki? Prawdopodobnie powiedziałeś pomarańczowy – i masz rację – ale są też w wielu innych kolorach. Nie znajdziesz tęczowej marchewki w większości sklepów spożywczych, ale znajdziesz ją na wielu targowiskach. Wiele z tych kolorowych marchewek – zwłaszcza fioletowych – ma wyższą zawartość beta-karotenu i innych przeciwutleniaczy.