Chcesz zdrowo się odżywiać w pracy? O tym nie możesz zapomnieć!

Chcesz zdrowo się odżywiać w pracy? O tym nie możesz zapomnieć!

Zdrowe odżywianie staje się coraz ważniejsze w naszym życiu. Nic w tym dziwnego, rosnąca świadomość na temat tego, jak dana żywność wpływa na nasze zdrowie, jest coraz większa. W domowym zaciszu często nie mamy problemu z doborem odpowiednich potraw, jak jednak radzić sobie z przygotowywaniem posiłków do pracy? Sprawdźmy!

Nie daj się zwieść i przygotuj posiłki do pracy

Wiele osób spędza w pracy określoną liczbę godzin. W tym czasie nie mamy możliwości zrobienia sobie przerwy na to, by oddać się przyjemności gotowania. Jeśli nie chcesz zdawać się na los i sięgać po przypadkowe przekąski oraz dania gotowe, które kupisz w pobliskim sklepie, wybierz lunch box do pracy. Pozwoli Ci to na wygodne przeniesienie wcześniej przygotowanych posiłków, które bez problemu odgrzejesz w firmowej stołówce. Taki posiłek będzie z pewnością dużo bardziej wartościowy niż gotowe dania i przekąski, które kuszą nas na każdym kroku swoją łatwą dostępnością. Poświęcając kilka chwil w domu na przygotowanie posiłków do pracy, zadbasz zdecydowanie o swoje zdrowie oraz kondycję.

Napoje w pracy – zobacz, jakie wybierać

W miejscu pracy często nie skupiamy się na tym, co jemy, ale również na tym, co pijemy. Wiele napojów dostępnych na rynku posiada ogromną ilość cukru, co z pewnością po czasie odbija się na naszej wadze oraz kondycji zdrowotnej. Przed pójściem do pracy zadbaj więc o to, by zawsze mieć ze sobą napoje, które pozwolą Ci się szybko nawodnić lub nawet zaspokoić na chwilę głód. W Twojej wyprawce do pracy nie może zabraknąć napojów, takich jak woda, herbata zielona, czy mleko owsiane lub inne mleko roślinne, które doskonale zastąpi mleko pochodzenia zwierzęcego, które znajdziesz szybko na sklepowych półkach. Jeśli lubisz soki, postaw na te świeżo wyciskane, które możesz prosto przygotować dzień wcześniej w domowym zaciszu.

Jak trzymać dietę w pracy?

Praca, szczególnie biurowa, ma dość specyficzny charakter. Często przez kilka godzin dziennie mamy ograniczoną możliwość ruchu. Pracując w większych korporacjach lub firmach, jesteśmy również narażeni na wiele pokus związanych m.in. z obchodzonymi w pracy urodzinami, imieninami, czy innymi wydarzeniami. Jak sobie poradzić w sytuacji, gdy znajomy z pracy częstuje nas cukierkami, kawałkiem tortu lub innymi pysznymi słodkościami? Przede wszystkim pamiętaj o tym, że dieta nie jest karą. Możesz z powodzeniem skosztować przyniesionych do pracy wypieków, jednak zwróć uwagę na to, by się nimi nie objadać, a także na to, by pozostałe posiłki były zdrowe i pełnowartościowe.