Cebula

W roku 2012 cebula rośnie na obszarze 31 ha. Podstawowe odmiany to:

- cebula biała:

 • Sherpa (producent Frimeko) : najplenniejszy mieszaniec hodowli Adżanta VdH, w typie Rijnsburger, bardzo popularny w Niemczech i Anglii, niezawodny na różnych rodzajach gleby. Roślina ma mocny system korzeniowy odporny na różową zgniliznę korzeni, co pozwala na uprawę na cięższych glebach lub polach nienawadnianych, zaś wzniesiony szczypior jest silnie woskowany i wykazuje znaczną, polową tolerancję wobec mączniaka. Odmiana należy do średnio wczesnych, załamujących szczypior pod koniec sierpnia lub na początku września. . Jest przystosowana do bardzo długiego przechowywania. Cebule są duże i bardzo twarde, znoszą trudy mechanicznego zbioru i późniejszego sortowania.  Łuska zewnętrzna jest miedzianobrązowa z połyskiem i mocno przylega do całkowicie białych, silnie zwartych łusek miękiszowych.
  Okres wegetacji : 110-120 dni, wysiew 0,6-1,00 mln/ha
 •  Armstrong (producent Bejo) : Bardzo plenny mieszaniec, doskonale adoptuje się od wielu lat w Polsce. Cebule bardzo duże, kulise, bardzo twarde, okryte mocną grubą łuską. Cebula idealnie nadaje się do bardzo długiego przechowywania.
  Okres wegetacji : 140 dni, wysiew 0,6-1,00 mln/ha ,
 • Alonso (producent Bejo) : Odmiana wczesna, Cebule duże, kuliste okryte mocną łuską o słomkowym kolorze. Wysoki plon w różnych warunkach. Do krótkiego przechowywania
  Okres wegetacji : 114 dni, wysiew 0,8-1,00 mln/ha
 • Lorenzos (producent Nickerson-Zwaan) : Odmiana wczesna, do średnio długiego przechowywania, łuska żółtomiedziana. Odmiana o silnym wigorze i wysokim plonie tworzące kuliste, bardzo duże cebule. Szczypior silny, wysoki o średniej okrywie woskowej.
  Okres wegetacji : 110-120 dni, wysiew 0,7-1,00 mln/ha

- cebula czerwona:

 • Red Baron ( producent Bejo) : Cebula o czerwono-fioletowym kolorze łuski. Duża o lekko spłaszczonym kształcie. Łagodny, słodki smak. Odmiana śrenio późna, bardzo plenna.
  Okres wegetacji : 140 dni, wysiew 0,7-1,00 mln/ha
 • Red Tide F1 ( producent Bejo) : Nowy mieszaniec w typie Red Baron. Bardzo plenny, kształt kulisty, mocno fioletowa łuska. Bardzo długie przechowywanie
  Okres wegetacji: 130 dni, wysiew 0,7-1,00 mln/ha